Říjen 2009


U bazénu

15. října 2009 v 13:07 | Jája |  Hannah Montana/Miley Cyrus


Vybavenéé místnosti

12. října 2009 v 19:53 | Jája |  Pet society

Halloween v pet society

12. října 2009 v 19:45 | Jája |  Pet societyFurniture-Weekof27Oct2008.jpg Furniture: This Halloweek Only image by catherine_hongNew zboží 12 Oct.

10. října 2009 v 17:44 | Jája |  Pet society


Jack Russell teriér

5. října 2009 v 20:03 | Jája |  Pejsci
Jack Russell teriér je velmi temperamentní psík, který je velmi populární především v Austrálii, kde jsou největší chovy a Británii odkud pochází avšak není zde standardem uznán. Je to pes, který má rád legraci a své rodině je oddán. Většinou je k lidem přátelský a je oblíbený u dětí.

Historie
Tento teriér je velmi málo podobný Parson Russellimu, má kratší nohy, jiný tvar hlavy, jiné zbarvení a jinou stavbu těla. Původně se používal k lovu krys, dnes se využívá také jako krysař a jako milý společník. Norování má tento pes v krvi, což se může projevit například na vašem záhonku růží.


Tělesná stavba

Hlava teriéra je přiměřeně velká vzhledem k tělu, má delší čenich, černé pysky a nos. Uši jsou kratší a převislé. Má středně mohutný hrudník a kratší rovné nohy. Délka těla je poměrně stejná jako výška teriéra. Zadní nohy jsou i přes menší velikost psíka velmi dobře osvalené. Tělo je svalnaté a velmi pohyblivé.


Srst

Jack Russell teriér má tři druhy srsti - hladkou, hrubou a broken, která je delší avšak přiléhavá. Hrubou i broken srst musíme pravidelně trimovat, jinak ji najdeme všude po domě, avšak tato delší srst je zaručeně lépe vysavatelná a nezabodává se do koberců tolik jako hladká.


Potřeby a nároky psa

Pes je velmi vhodný do města, vzhledem ke své velikosti a nárokům. Nejde snadno vycvičit, při větší píli toho však jde dosáhnout, je to docela svéhlavý pes. Potřebuje pohyb, proto je nutné s ním několikrát denně chodit na procházku. V případě nedostatečného vytížení psíka je zde riziko, že se bude nudit. To projevuje poměrně svérázně. Ničením bytu, kňouráním a rozčilováním se. Proto bychom měli dbát na dostatečný pohyb psa, nejvhodnější jsou dlouhé procházky, agility, aportování, které ma v krvi, pobíhání s ostatnímy psy atd. Vyhneme se tak nepříjemnostem v podobě rozkousaných bot, vyhrabané díře v posteli atd. Pokud si pořizujeme psíka, který nám bude ležet doma pod křeslem, měli bychom na JRT zapomenout. Pokud si však chceme pořídit veselého, pohyblivého, charakterního psa, se kterým budeme trávit hodiny venku v dešti, ve sněhu a v tropických vedrech a se kterým budeme provozovat agility, budeme mu do noci házet venku balonky a ráno v pět hodin se budeme radovat z toho, jakou má psík zase veselou náladu, je pro nás tento pes vhodným kamarádem, který nám bude dělat obrovskou radost každým dnem našeho soužití s ním.

Čau-čau

5. října 2009 v 19:59 | Jája |  Pejsci
Čau-čau je plemeno psa pocházející z Číny. V minulosti byl čau čau používán jako pracovní, hlídací ale i tažný pes. Jeho povaha je skoro stejně tak zvláštní jako jeho jméno a původ - čau čau je uzavřený, zdrženlivý, nedůvěřivý a především nezávislý a inteligentní pes. Uznává pouze svého pána.


Historie

V Číně je čau čau znám už nejméně 2000 let - právě z toho období se nám totiž dochovaly čínské hliněné sošky znázorňující předchůdce dnešního čau čau, které můžete najít v pařížském Louvru. Vzhledem se sice od svých předků liší, zkrácení čenichové partie a mohutná hlava jsou výsledkem moderního chovu.


Povaha

Každý chovatel tohoto plemena se jistě záhy přesvědčí o tom, že čau čau je vyjimečná osobnost. Není příliš vhodný pro výcvik, povely, jež jiní psi s radostí plní, čau čau zkrátka ignoruje a dává vám najevo, že je to pod jeho úroveň. Je přirozeně inteligentní a jako každé plemeno má svá specifika a typické povahové rysy.

Informace o plemeni
země původuČína Čína
výškapsi: 48-56 cm
feny: 46-51 cm
barvačerná
červená
modrá
plavá
krémová
bílá
spodní část ocasu a zadní strana stehen mají světlejší odstín

Labradorský retrívr

5. října 2009 v 19:55 | Jája |  Pejsci
Kliknutím se dostanete na stránky Janis Joplin!
Labradorský retrívr je plemeno psů původem z New Foundlandu. Angličtí lovci ho přivezli do Velké Británie a zde labradory také vyšlechtili. Patří mezi skupinu retrívrů.

Historie
Předkem labradorských retrívrů je pravděpodobně novofoudlandský pes. Název retrívr však vznikl mnohem dříve než existovalo plemeno retrívr. Byli to všichni lovečtí psi, kteří aportovali ulovenou zvěř. Na New Foundlandu žily dva typy psů, velcí a silní novofoundlandští psi s dlouhou srstí a malí novofoundlandští psi, nazývaní též labradorští psi. Tito menší psi měli krátkou srst a byli používáni rybáři k donášení ryb a postřelených mořských ptáků z vody. Jejich vynikající schopnost aportování zaujala anglické lovce. Proto začali oba typy těchto psů přicházet do Anglie od roku 1800. V roce 1885 dovoz psů téměř ustal, neboť na New Foundlandu byl vydán zákon, který prakticky zakazoval chov psů. V roce 1895 byl v Anglii vydán zákon o karanténě, a od té doby již nebyl možný žádný dovoz chovných psů z New Foundlandu do Anglie. Výsledkem bylo, že angličtí chovatelé byli nuceni začít se šlechtěním plemen a začaly se tvořit různé variety retrívrů. Název labradorský retrívr je používán od roku 1839. Ve druhé polovině 19. století lze hovořit o čistokrevném chovu, chovatelé si vedli přesné záznamy o svých chovech a zachovávali přísně čisté chovné linie. Ačkoliv se ve vrzích objevovala i žlutá a hnědá štěňata, byli stále upřednostňováni černí psi. To se změnilo až po první světové válce, kdy byli vystavováni i žlutí psi, a později i psi hnědí.


Vzhled

Labradoři mají většinou mohutnou stavbu těla, silné konstituce a širokou lebku. Jejich hrudník je silný a hluboký. Každý labrador je stejně jako člověk individualita i v rámci stejné rasy. Hlavní rozdíl je ve stavbě těla feny a psa. Feny bývají menší i méně mohutné, někdy dokonce štíhlé. Samice však s přibývajícím věkem tloustnou.


Povaha a schopnosti

Labradorský retrívr-černý
Labradorský retrívr má velmi milou a přátelskou povahu, je bystrý a oddaný svému pánovi. Velice dobře se cvičí, rád pracuje a plní povely s velkou radostí. Jeho další předností je výborný čich a skvělé plavecké schopnosti.Je to vyloženě vodní pes, milovník všech kaluží, rybníků a potůčků. Má blány mezi prsty. Je to také vynikající aportér. Tato rasa byla původně vyšlechtěna k přinášení zastřelených kachen či zajíců při lovu. V současnosti se využívá spíše jako pes společenský, canisterapeutický či slepecký. Je to právě díky snadnosti jejho výcviku.
Slepcům slouží labradorští retrívři jako velmi dobří asistenti (pomáhají přecházet ulici, dokážou cokoliv podat, atd.). Postiženým lidem jsou schopni pomáhat sundat jednotlivé kusy oblečení, otvírat dveře a jiné věci, které by tito lidé sami nedokázali. Labradoři jsou vhodní i k dětem, protože ve většině případů postrádají agresivitu a jsou velmi milí. Naopak se labradoři příliš nehodí na ostrahu a hlídání objektů. Potřebují lidskou pozornost a laskavou péči, nejsou rádi sami.


Srst

Srst labradorů je krátká, hustá a přilehlá. Podsada je jemná a hustá, na rozdíl od tvrdé a voděvzdorné vrchní vrstvě. Díky této, pro ně charakteristické, srsti je labrador dokonale přizpůsoben k plavání a na zimu. Vrchní vrstva má totiž na sobě jakoby mastný film, který téměř nepropouští vodu. Není neobvyklé vidět labradora plavajícího v ledové vodě v půli ledna, nedoporučuje se to však kvůli prostydnutí. Péče o srst není náročná, stačí jen jednou týdně vzít kartáč a vyčesat odumřelou srst. V období línání je to nutné provádět častěji. Občas můžeme psa vykoupat speciálním psím šampónem.
Dle barvy srsti se dělí na žluté (nejsvětlejší, žluto-béžoví odstín), zlaté (tmavší, spíše k hnědé, než k béžové), čokoládové (čokoládově hnědá) a černé.


Péče o labradora

Labrador je velice přizpůsobivý pes, ale stejně jako většina ostatních potřebuje hodně pohybu. Je možné ho chovat v bytě, zvykne si rychle a bez problémů, musíme s ním však chodit často ven. Miluje volnost, nejraději má běhání po lese. Pes není hračka a nemůžeme si ho pořídit ,aniž bychom si důkladně promysleli, zda budeme zvládat všechny povinnosti s tím spojené. Nesmíme také zapomenout, že se labrador dožívá 12-14 let, je to proto starost na dlouhou dobu. Labrador je neuvěřitelně veselý a chápavý pes. Rychle se učí a rád plní úkoly, které mu dáváte. Potřebuje vaši lásku a pozornost. Rád si hraje a aportuje téměř vše, co mu hodíte.


Nejčastější nemoci

Jelikož má labradorský retrívr mohutnou stavbu těla, trpí často nemocemi kloubů ( např.: dysplazie kyčelního kloubu ). Proto by neměl příliš často klouby namáhat, např.: scházením a vycházením schodů. Labradoři snědí na co přijdou, proto mají silný sklon k nadváze. To je hlavní problém městských labradorů, nemají dostatek pohybu, jsou rozmazlováni a překrmováni.


Canisterapie

Canisterapie je účinná pomocná terapie, kdy jsou psi využíváni ke zlepšení zdravotního stavu klienta. Pes dokáže pozitivně ovlivnit psychickou a trochu i fyzickou stránku nemocného člověka. Je mnoho oblastí jak působení psa na člověka využít u mentálního, tělesného, smyslového (nevidomí, neslyšící), autistů, epileptiků, logopedii, psychologii a psychiatrii. Pes může zpříjemnit pobyt i seniorům v domovech důchodců, když je tam občas navštíví. Působením psa dochází ke zvýšení kvality života, projevům radosti, zlepšení psychiky a komunikace. Než však může pes vykonávat funkci kanisterapeuta, musí projít zvláštním výcvikem, složit zkoušku a hlavně být ve výborné kondici a zdráv. Důležitá jsou také očkování proti psím nemocem a parazitům.


Vhodné sporty

Díky výborným schopnostem aportovat a učit se novým věcem, jsou pro labradory vhodné agility nebo aportování. Mezi jeho sporty samozřejmě musí být i plavání.


Oblíbenost

Podle Veterinární služby izraelského ministerstva zemědělství byl na základě výzkumu z roku 2008 labradorský retrívr nejoblíbenějším a zároveň nejpočetněji zastoupeným psím plemenem v Izraeli.

Informace o plemeni
země původuSpojené království Spojené království
výškapsi: 56-57 cm
feny: 54-56 cm
hmotnostcca 27-36 kg
barvačerná
žlutá (světle smetanová až liščí červeň)
játrová/čokoládová

Čivava

5. října 2009 v 19:52 | Jája |  Pejsci
Čivava je nejmenší plemeno psů [zdroj?]. Jeho jméno je odvozeno od mexického státu Chihuahua, kde byl jeho výskyt poprvé doložen; indiánské pověsti zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na cestě do světa duchů. Není však známo, zda jej původně chovali místní obyvatelé Aztékové či Toltékové nebo zda se do Mexika dostal se španělskými obchodníky z Japonska nebo Číny.
Čivava je ostražitý a hbitý pes s velkýma vztyčenýma ušima; hmotnost dospělého psa se pohybuje ideálně v rozsahu 1,5 - 3 kilogramy, přijatelní jsou i psi pohybující se mezi 500 gramy a 1,5 kilogramu. Vyskytují se dlouhosrstí i krátkosrstí jedinci, barva srsti může být libovolná. Čivavy se dožívají věku až dvaceti let. První pes plemene byl oficiálně registrován roku 1904. Jako jediní psi se čivavy rodí s neúplně vyvinutou lebkou, která se do dospělosti zaceluje.

Povaha

Čivava je mrštný, odvážný a tepmeramentní pes. Povaha není ovlivněna velikostí, jako každý pes potřebuje pevnou výchovu.


Péče

Toto plemeno není příliš náročné na údržbu. Čivava vyžaduje pozornost a lásku svého majitele. Srst je nutné občas pročesat jemným kartáčkem. Uslzené oči je potřeba otírat papírovým kapesníčkem, aby se nevytvářely rezavé skvrny pod očima. Drápky se stříhají cca 2 x do měsíce.

Informace o plemeni
země původuMexiko Mexiko
výškacca 15-23 cm (standard výšku neuvádí)
hmotnostideálně 1,5-3 kg
barvavšechny barvy jsou povoleny

Zlatý retrívr

5. října 2009 v 19:43 | Jája |  Pejsci
Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu
kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako canisterapeutický
a asistenční pes.

Historie

Se šlechtěním tohoto plemene začal Lord Tweedmouth, který toužil po psovi loveckém s dobrými vlastnostmi a psovi vzhledově pěkném. K vyšlechtění použil žlutého retrívra, který se narodil ve vrhu černých retrívrů, a dnes již neexistujícího tweedového vodního španěla, později také irského setra a bloodhounda. Roku 1868 se narodila první štěňata, a tak začala jeho snaha za pomoci liniové plemenitby, kterou využil jako jeden z prvních šlechtitelů. V chovu a šlechtění Zlatých retrívrů také pokračovali vikomt Harcout, který byl prvním vystavovatelem tohoto plemene, a paní Charlesworthová.
Plemeno žlutých retrívrů bylo uznáno roku 1903 v Kennel klubu. Roku 1913 byl založen Klub zlatých nebo žlutých retrívrů. Jméno Zlatý retrívr bylo oficiálně přijato až roku 1920, předtím se mohl používat přívlastek žlutý nebo ruský.

Pověsti

Jedna pověst tvrdí, že předky zlatého retrívra je pár žlutých psů působících v ruském cirkuse, které údajně Lord Tweedmouth koupil a zkřížil z bloodhoundem, aby byli o trochu menší. Avšak existují záznamy, že Lord Tweedmouth koupil žlutého retrívra na tržišti v Brightonu.
Další pověst je spojena s ochotou zlatého retrívra pomáhat. Starší paní, která dříve vlastnila zlatého retrívra jménem Kelly, byla nepohyblivá a nevidomá, a tak žila v pečovatelském domě. Jednou v tomto pečovatelském domě vypukl požár. Dolní dvě patra celá vyhořela a horní patro, kde bydlela tato žena bylo odříznuto hustým kouřem. Když přijeli hasiči budova již byla zničená a nikdo nepřežil kromě této staré ženy, která seděla v kapradinách a tvrdila, že ji její pes Kelly probudil a odvedl do bezpečí.

Vzhled

Jedná se o středně velkého loveckého psa, jehož tělo je vyvážené a souměrné. Má dostatečně hluboký hrudník pro srdce a plíce, rovné přední končetiny, svalnaté zadní končetiny a silný ocas. Tlapky jsou okrouhlé "kočičí". Krok má volný a dlouhý, bez náznaku kolísání.
Jeho dobrosrdečný výraz tvoří široká lebka a kulaté hnědé oči s nepříliš dlouhým čenichem. Čenich je černý, ale ke stáří nebo při dlouhé zimě mění barvu na růžovou. Uši, kterými dokresluje výraz inteligentního a chápavého psa, má svěšené a posazené ve výšce očí. Srst je hladká nebo zvlněná s nepromokavou podsadou. Zbarvení srsti se pohybuje od krémové až po zlatavě rudou. Na evropských výstavách se upřednostňují světle zlatě a krémově zbarvení psi, nesmějí mít červené ani mahagonové zbarvení. V USA se upřednostňují syté a leskle zlaté až zlatě rudé zbarvení srsti.

Temperament

Nelze jednoznačně určit, jaké povahové vlastnosti bude mít váš pes. Tím, že je to zlatý retrívr, má jisté předpoklady, ale hodně záleží na tom, jak prožil socializační fázi svého života, kterou částečně prožívá u chovatele a částečně u nového majitele, ale tímto se zabývá etologie psů. Předpoklady u Zlatého retrívra jsou učenlivost, hravost, ochota pomáhat, přátelskost a laskavost.

Využití

Svou aktivitou jsou předurčeni pro spoustu činností. Stále jsou bráni na lov jako přinašeči, protože jsou ochotni najít mrtvou nebo raněnou zvěř a nesníst ji. Ale zároveň jsou vhodnými domácími mazlíčky.
Mají vyrovnanou povahu, a tak se používají jako terapeutičtí či asistenční psi. Při těchto činnostech bývají nejšťastnější, protože jejich charakteristickými vlastnosti jsou kladný vztah k lidem a ochota pomáhat jim. Zlatí retrívři se také používají jako hledači drog. Účastní se různých soutěží jako agility, flyball, dog trekking, coursingu, výstav a hojně se také rozmohlo skládání vyšších loveckých zkoušek. Tam se řadí mnoho druhů zkoušek rozdělených podle zaměření (např. zkoušky speciálních vodních prací, podzimní zkoušky, lesní zkoušky, barvářské zkoušky, všestranné a další).

Zdraví

Pro svou velikost mají sklon k
dysplazii kyčelních kloubů, nadváze, zánětům střev a očí. Ve stáří často přicházejí o sluch. Při chovu psů s průkazem původu se dysplazie kyčelních kloubů řeší následovně: rodiče štěňátek musí mít DKK do 2/2 a není možná kombinace dvou rodičů s tímto výsledkem.

Inofrmace o plemeni

Informace o plemeni
země původuSpojené království Spojené království
výškapsi: 56-61 cm
feny: 51-56 cm
hmotnostcca 30-45 kg
barvajakékoliv odstíny zlaté nebo krémové barvy, nesmí však být červená
Zdroj:google

Oblečky

5. října 2009 v 19:26 | Jája


Podzimní věnec-Dort

5. října 2009 v 18:51 | Jája |  Sladkosti

Podzimní věnce

5. října 2009 v 18:51 | Jája |  Podzimpodzimní věnec

Ořechové myšky

5. října 2009 v 18:48 | Jája |  Tvoření
Roztomilé myšky vytvořené z vlašských ořechů ozdobí každé aranžmá.
mysky-z-orechu-2.jpg mysky-z-orechu-3.jpg
mysky-z-orechu-1.jpg mysky.jpg
 • vlašké ořechy
 • pěnová guma moosgummi v barvě růžové a šedé
 • sisál
 • korálky černé a fialové
 • včelařský drátek
 • černá scoubidou bužírka
 • nůžky
 • vteřinové lepidlo
 • korálky na zakončení ocásku
 1. Z růžové a šedé pěnové gumy vystřihneme uši
 2. Vteřinovým lepidlem nalepíme fousky z provázku
 3. Na fousky nalepíme růžový korálek
 4. Bužírkou protáhneme drátek, čímž docílíme lepšího vytvarování ocásku
 5. Ocásek zapíchneme do ořechu, na jeho konec můžeme připevnit korálek
Tip: Hotové myšky se nejlépe vyjímají mezi obilnými klásky či koulemi z větviček. Velkou parádu udělají i v podzimním aranžmá.

mysky-z-orisku.jpg

Krabička na dárky

5. října 2009 v 18:46 | Jája |  Tvoření
zdobena-krabicka.jpg zdobena-krabicka-1.jpg
Přivezli jste si z dovolené od moře mušličky a přemýšlíte jak je využít ? Krabička se může hodit na dárky i malé drobnosti.
 • krabička na cukroví (skládací)
 • akrylová barva bílá a modrá
 • štětce
 • nádobka na vodu
 • ubrousek
 • lepidlo na decoupage
 • tavná pistole nebo vteřinové lepidlo
 • kamínky, mušle

Žabka s flétnou

5. října 2009 v 18:45 | Jája |  Tvoření
zabka-s-fletnou.jpg
 • kolíček

 • výkres

 • chlupaté drátky

 • pohyblivé oči

 • akrylové barvičky

 • korálky

 • dřívko

 • černý fix

 • červená mašle

 • vteřinové lepidlo


Jarní přání s tulipány

5. října 2009 v 18:44 | Jája |  Tvoření
prani-tulipany.jpg
Ačkoliv většina z nás sáhne po mobilním telefonu a vyťuká pár znaků, přáníčka jsou stále oblíbená. Vždyť vyrobené přání je něco osobního a dokazuje, jak máme toho druhého rádi. Vámi vlastnoručně vyrobené přání s tulipány ocení každý obdarovaný.
 • vlnitá lepenka
 • hladký euroobal
 • slupovací barvy
 • nůžky
 • vteřinové lepidlo
 1. Dle vzoru vystřihneme základ přání z vlnité lepenky
 2. Z euroobalu vystřihneme dva obdélníčky - o trochu větší než okýnko přání (záleží na rozměrech)
 3. Konturou předkreslíme tulipány
 4. Jednotlivá políčka pečlivě vybarvíme
 5. Necháme dobře uschnout
 6. Oba euroobaly slepíme k sobě, zabráníme tak poškození obrázku ze slupovacích barev
 7. Tulipány přilepíme do okýnka z vlnité lepenky

Jarní a Velikonoční zápichy

5. října 2009 v 18:42 | Jája
Skládané papírové zápichy do květináče, vázy, truhlíku apod.
jarni-a-velikonocni-zapichy.jpg jarni-a-velikonocni-zapichy-4.jpg jarni-a-velikonocni-zapichy-3.jpg
jarni-a-velikonocni-zapichy-2.jpg jarni-a-velikonocni-zapichy-1.jpg
 • barevné papíry
 • tužka
 • výkres
 • černý fix
 • nůžky
 • lepidlo
 • špejle
 • zelené lýko

Květiny z krepového papíru

5. října 2009 v 18:41 | Jája |  Tvoření
kvetiny-z-krepoveho-papiru.jpg kvetiny-z-krepoveho-papiru-1.jpg kvetiny-z-krepoveho-papiru-2.jpg
pampeliska-z-krepoveho-papiru.jpg kvetiny-z-krepoveho-papiru-3.jpg kvetiny-z-krepoveho-papiru-4.jpg
pampelisky.jpg kvetiny-z-krepoveho-papiru-5.jpg kvetinky-z-krepoveho-papiru.jpg
 • krepové papíry
 • nůžky
 • špejle
 • včelařský drát
 • lepidlo