Listopad 2009

Mickey Mouse a Minnie zahájili vánoční trhy a výstavu ledových soch v Paříži

29. listopadu 2009 v 9:42 | Jája |  Disney obrázky

Mickey Mouse a Minnie zahájili vánoční trhy a výstavu ledových soch v Paříži

Obyvatelé Paříže i turisté žijí už naplno Vánocemi. Tento týden proslulou Champs Elyseés rozzářila vánoční výzdoba, ve středu se otevřely vánoční trhy. Na slavnostním ceremoniálu, který se nesl v disneyovském duchu, nechyběl ani Mickey Mouse a Minnie. Pro dokreslení té správné vánoční atmosféry se na přítomné snášel umělý sníh.Všude kolem se usmívali lidé. Kolemjdoucí se zastavovali, aby se mohli podívat na začátek vánočního veselí. Mickey a Minnie se chichotali a dali si pusu pod falešnou sněhovou vločkou na nejromantičtější avenue v Paříži. "Znám je z televize, a samozřejmě z Disneylandu," říkal překvapený dvanáctiletý Ryan Hamdani.
Tucet dětí bylo pozváno ke stříhání pásky, aby vidělo Disneyho postavy zblízka, bylo to bráno jako vánoční dárek. "Ve skutečnosti to bylo ještě lepší. To je poprvé, co vidím Mickey Mouse," radoval se osmiletý Naima Bacar.

Výstava z ledu

V Paříži na vás dýchne nejen vánoční atmosféra, ale i její mazlivá a chladná povaha. Návštěvníci trhu mohou obdivovat Disneyho postavy i výstavu z ledu. Ledové sochy jsou inspirovány pařížskými památkami, od katedrály Notre Dame po slavný hrad Disneyho. Na výstavě se podílelo 16 různých umělců.
Sochy jsou rozprostřeny na ploše přes 600 metrů čtverečních na Place de Concorde v centru Paříže. "Pro výstavu jsme letos vybrali téma Paříže poprvé, město se všemi různými aspekty, monumenty, budovami, sochami, malbami, freskami a lidmi. A to vše s mrknutím oka, protože nejsou reprodukce některých budov vždy přesné. Umělcům jsme dali svobodu v interpretaci toho, co viděli v Paříži," informoval Christian Noolens, mluvčí společnosti Ice Magic.

Na Staroměstském náměstí se rozsvítil vánoční strom

29. listopadu 2009 v 9:39 | Jája |  Vánoce

Na Staroměstském náměstí se rozsvítil vánoční strom

Na Staroměstském náměstí se v 18:00 rozsvítil dvacetimetrový vánoční strom a začaly vánoční trhy. Náměstí svítí zlatou barvou, kontury stromu zvýraznila červená. Asi sto stánků bude otevřeno do 3. ledna.
Rozsvícený strom na Staroměstském náměstí v Praze
Na náměstí je postavena asi stovka dřevěných domků a stánků. I letos lze na jarmarku koupit jmelí, věnce, svíčky nebo dřevěné hračky. Kromě pečených kaštanů nebo svařeného vína je možné vyzkoušet také tradiční pochutiny z různých koutů Evropy.


V příštích dnech na náměstí budou vystupovat nejrůznější pěvecké a folklórní soubory nebo taneční skupiny. Objeví se mimo jiné i zahraniční kapely - například ze Singapuru, z Jihoafrické republiky nebo z Německa; v neděli se budou konat mezinárodní adventní zpěvy.
U sochy Jana Husa je dětská dílnička, která bude otevřena o víkendech od 10:00. Děti si budou moci vyrobit masky čertů nebo různé ozdoby a můžou napsat Ježíškovi.


Zdroj:Seznam.cz

Globální oteplování už nejde zastavit

29. listopadu 2009 v 9:37 | Jája |  Zázraky a divy

Globální oteplování už nejde zastavit, tvrdí vědec

Snižování emisí skleníkových plynů nemá podle nové provokativní studie z Univerzity v Utahu velký smysl. Oteplování se podle vědců nezastaví, pokud nezkolabuje všude na světě hospodářství s průmyslovou výrobou, nebo pokud se nebudou stavět jaderné elektrárny závratným tempem - jedna denně.
"Je nepravděpodobné, že by se v dohledné době podařilo zvrátit dosaženou zrychlení s jakými vrůstá hladina oxidu uhličitého v atmosféře," uvádí profesor Tim Garrett ve zprávě ke studii, kterou odmítlo zveřejnit několik časopisů. Nakonec ji však zveřejnil server Climatic Change, který řídí klimatolog Stephen Schneider ze Standford University.
Garrett svou teorii založil na třech základních poznatcích, které zformuloval. Za prvé - úspory energie nevedou ve skutečnosti k celkovému snižování energie, ale naopak podněcují hospodářský růst a v důsledku toho naopak spotřeba energie celkově roste. Spotřeba energie odpovídá akumulované ekonomické aktivitě. Stabilizovat emise oxidu uhličitého by pak vyžadovalo do roka 300 gigawatt z čistých zdrojů, namísto starých zdrojů. Tedy uvést do provozu jeden nový jaderný reaktor denně.

Ekonomové studií opovrhli

Ekonomové však Garrettovu studii opovržlivě strhali s odkazem, že by měl nejdřív problematiku hlouběji prostudovat.
"Nejsem ekonom a přistupuji k ekonomii jako k fyzikálnímu problému," přiznává Garrett. Na civilizaci se dívá jako na motor na teplo, který spotřebovává energii a funguje formou hospodářské produkce. Při jejím zvyšování se tedy logicky zvyšuje i spotřeba energie a s tím i množství civilizací vyzářeného tepla.
Garrett tvrdí, že ekonomická produkce je dlouhodobě konstantně úměrná spotřebě energie. Tato konstanta je podle něj 9,7 miliwattů na jeden dolar. Podle něj to dokládají nejen dostupná data za období 1970 až 2005, ale i studie, které sahají až 200 let nazpátek do lidské historie. Garrett zároveň zdůrazňuje, že se v rámci svého modelu nemusí zabývat populačním růstem a standardy života.
Tvrdí proto, že současné emise oxidu uhličitého jsou založené na minulé produkci a pokud se nevzdají společnosti neustálého zvyšování produkce, není možné emise omezit.

Zdroj:Seznam.cz


Mimozemšťani jsou tady

29. listopadu 2009 v 9:35 | Jája |  Zázraky a divy

Mimozemšťané už jsou tady

Mimozemšťané se "již vyskytují na Zemi". Alespoň podle bulharského vědce Lachezara Filipova, takto zástupce ředitele sofijského Institutu pro vesmírný výzkum. Filipov zcela vážně tvrdí, že návštěvníci z vesmíru sdělili lidstvu pomocí kruhů v obilí své postoje k třiceti hlavním problémům civilizace.
Kruhy v obilí bývají připisovány mimozemšťanůmKruhy v obilí bývají připisovány mimozemšťanům


"Mimozemšťané jsou už všude okolo nás a po celou dobu nás sledují," sdělil Filipov bulharským médiím. "Vůči nám nejsou nepřátelští, spíše chtějí pomoci, ale my jsme dostatečně nedorostli k navázání přímého kontaktu. Jsou kritičtí hlavně vůči lidskému amorálnímu chování," upozornil.
Odvolával se na "odpovědi" mimozemšťanů zašifrované do kruhů v obilí. Jeho kolegové je už prý analyzovali a vytěžili z nich, že poutníci z kosmu mají výhrady zejména k pozemské kosmetice a k umělému oplodnění. Na cestě jsou údajně také informace k zániku světa v roce 2012 a k hrozbě dopadu asteroidu na Zemi.
"Lidská rasa naváže v příštích deseti až patnácti letech přímý kontakt s mimozemšťany," prorokuje také bulharský vědec. Filipov si pro své oznámení nemohl zvolit lepší chvíli. V Bulharsku teď zuří boj o udržitelnost, a hlavně reformovatelnost tamní akademie věd, k níž jeho ústav patří.
Není divu, že v akademii již zazněly výzvy, aby slovutný badatel neznámých civilizací rychle rezignoval a nepodkopával už tak nahnutou pozici vědecké instituce.

Zdroj:seznam.cz


Třpytivý Halloween

18. listopadu 2009 v 20:41 | Jája |  Halloween
Orange pumpkinBlue ghostMummyVampireCLIK na celý článek

Nápaditá přání z ručního papíru

17. listopadu 2009 v 12:47 | Jája |  Podzim

Vyrobte si nápaditá přání z ručního papíru

Ruční papír se vyrábí ručním čerpáním papíroviny na síto. Je charakteristický strukturovaným povrchem a mívá nepravidelné okraje. Zkusme si z tohoto krásného papíru vyrobit přáníčka. K papíru s přírodním povrchem se hodí různobarevné listy nebo i větvička jehličnanu.
Nápaditá přání z ručního papíruRady a tipy:

• Ruční papír koupíme ve výtvarných potřebách či papírnictvích. List A4 vyjde na 15 Kč.
• Vzniklé odřezky nevyhazujeme, ale zužitkujeme je při výrobě kombinovaných přání.
• Vylisované listí potřeme ze zadní strany opatrně od středu k okrajům lepidlem. Po umístění na ruční papír list, abychom jej nepoškodili, zakryjeme papírem a přitiskneme.

Pracovní postup
1 Ruční papír se vyrábí v mnoha barvách a s různě strukturovaným povrchem, podle toho, co je do papíru při výrobě přidáno. Mohou to být kousky jiného papíru, rozemletá dřívka, ale i rostlinná vlákna nebo třeba kousky sušených rostlin.
2 Papír můžeme zdobit provázky, portami a krásně se na něm vyjímají přírodniny. Vlhké spadané listí lisujeme mezi savými papíry - třeba novinami. Listy nejdřív vložíme do štůsku novin a pak je zatížíme knihami či vylisujeme v lisu.
3 Připravíme si čtverec ručního papíru o rozměru 20x20 cm tak, aby se přání po složení na polovinu vešlo do obálky. Ruční papír nestříháme nůžkami, ale přeložíme jej a rozřízneme nožem. Jen tak zachováme jeho přirozeně nepravidelný okraj.
4 Obdélník přáníčka ozdobíme na vrchní klopě vylisovanými listy. Na červeném papíře se budou hezky vyjímat žluté lipové lístečky. Využijeme podélný formát a naskládáme lístky řetězovitě za sebou. List vždy potřeme ze zadní strany tužkovým lepidlem a přilepíme ho na papír.
5 Podaří-li se nám najít drobné lístky javoru (z mladého výhonku), sestavíme z nich korunu stromu. Při skládání střídáme vždy vrstvy světlých a tmavších listů, které lepíme přes sebe tak, aby se vzájemně překrývaly, ale částečně také vykukovaly. Ke znázornění země můžeme přilepit do spodní části obrazce proužek porty.
6 Přáníčko lze též vyrobit kombinací různobarevných papírů. Největší část obálky jsme vytvořili ze světlého papíru s tečkami o rozměru 15x20 cm, jehož kratší stranu 5 cm od okraje jsme ohnuli. Pro tento úzký přední díl jsme ještě uřízli červený papír o rozměru 10x20 cm.
7 Ke krátké klopě tečkované obálky jsme přilepili proužek papíru ve žlutavé barvě s přesahem 2,5 cm od okraje. Nakonec jsme celý přední díl podlepili červeným papírem (10x20 cm). Vznikla trojdílná přední klopa, kterou jsme ozdobili třemi lístečky.
8 Přáníčko lze také ozdobit portou nebo provázkem. U okraje podél středu či protilehlé strany si vyzkoušíme lemování jemnou, bílou portou nebo různě stočeným provázkem. Ozdobný proužek též potřeme z jedné strany lepidlem a přilepíme jej na papír.
9 Měkkou jedlovou větvičku snadno vylisujeme. K lisování postačí týden, přičemž by neměla být úplně usušená. Jehličí i s větvičkou dostatečně potřeme ze zadní strany lepidlem, položíme na přání, překryjeme papírem a přitiskneme. Obrázek osvěžíme stojánkem z barevných listů či proužkem porty.
10 Ruční papíry nám umožňují různobarevné variace. Na tmavomodrém papíru s útržky světlých papírků se pěkně vyjímají pestrobarevné žluté, červené i zelené listy. Kousky bílého papíru zase připomínají první sněhové vločky, snášející se na spadané listopadové listí.
11 Do takto vyzdobené obálky pak vložíme přeložený list papíru, do něhož napíšeme gratulaci. Vnitřní list s přáním může být z tenkého, avšak kvalitního dopisního papíru. Přání lze též napsat na slabý ruční papír.

ZDROJ:SEZNAM.CZ

Podzimní věnec

17. listopadu 2009 v 12:45 | Jája |  Podzim

Vytvořte si podzimní věnec na dveře podle své fantazie

Různé dekorace se stávají nedílnou součástí nejen našeho bytu či domu, ale pronikají i ven. A tak můžeme v poslední době vidět čím dál víc domovních dveří ozdobených tzv. vítacími věnci. Barevný podzim přímo vybízí vytvořit si vítací věnec na dveře už teď.

Jak vytvořit sádrové odlitky


dynamic-picture-nextstory1__191460

  • V prodejnách výtvarných potřeb seženeme řadu různých odlévacích forem - levnější z umělé hmoty i dražší silikonové. Sádru či odlévací prášek smícháme s vodou v poměru uvedeném na sáčku a nalijeme do formy. Po zatvrdnutí (cca 1-3 hodiny) vyjmeme z formy a nabarvíme akrylovými barvami tak, aby odlitek co nejvěrněji napodoboval podzimní plody.
  • Nakonec ještě jedna dobrá rada: silikonová forma je sice dražší, ale můžeme ji využít nejen na sádrové odlitky. Můžeme do ní odlévat třeba malá mýdla, svíčky a po důkladném umytí i různé dobroty - třeba čokoládu nebo želé.
Použít můžeme v podstatě cokoli, co najdeme v přírodě při nedělní vycházce. A pokud se do přírody nedostaneme, nemusíme si zoufat. Věnec si ozdobíme třeba sádrovými odlitky s podzimními motivy.

Co potřebujeme:

slámový korpus věnce, vázací drát, barevné listí, podzimní plody (žaludy, kaštany, šišky, suché květy a plody), jutovou stuhu, obarvené sádrové odlitky, lepicí pistoli.

1. Různobarevným listím začneme obalovat korpus věnce - vždy 3 až 4 listy utáhneme pomocí vázacího drátu (úplně stejně, jako když přivazujeme smrkové větvičky k vánočnímu věnci). Listím ale obalíme jen polovinu korpusu.
2. Druhou polovinu obtočíme jutovou stuhou a s lepicí pistolí ozdobíme podzimními dekoracemi - buď přírodními, nebo sádrovými.
3. Nakonec na věnec přivážeme silonový vlasec na zavěšení.


ZDROJ:SEZNAM.CZ

Klásný obrázek

16. listopadu 2009 v 0:04 | Jája |  Coca cola

Coca cola-kyblíčky

16. listopadu 2009 v 0:00 | Jája |  Coca colaCoca cola-obaly

15. listopadu 2009 v 23:58 | Jája |  Coca colaVánoční dekorace

8. listopadu 2009 v 13:43 | Jája |  Vánoce
Adventní Kalendáře

8. listopadu 2009 v 11:38 | Jája |  Vánoce
www.sch-boutique.cz - sleva na adventní kalendářPanáčci s překvapením

Adventní kalendář


Tip: Pro procházení obrázky použijte šipky na klávesnici. Kliknutím obrázek zavřete, tažením přesunete.


Něco z bužírek

8. listopadu 2009 v 11:12 | Jája |  Scoubidou


Jak na to

8. listopadu 2009 v 11:00 | Jája |  Scoubidouscoubidou
scoubidou

scoubidou

scoubidou

scoubidou
scoubidouscoubidou
scoubidouscoubidou

scoubidou