Podzimní věnec

17. listopadu 2009 v 12:45 | Jája |  Podzim

Vytvořte si podzimní věnec na dveře podle své fantazie

Různé dekorace se stávají nedílnou součástí nejen našeho bytu či domu, ale pronikají i ven. A tak můžeme v poslední době vidět čím dál víc domovních dveří ozdobených tzv. vítacími věnci. Barevný podzim přímo vybízí vytvořit si vítací věnec na dveře už teď.

Jak vytvořit sádrové odlitky


dynamic-picture-nextstory1__191460

  • V prodejnách výtvarných potřeb seženeme řadu různých odlévacích forem - levnější z umělé hmoty i dražší silikonové. Sádru či odlévací prášek smícháme s vodou v poměru uvedeném na sáčku a nalijeme do formy. Po zatvrdnutí (cca 1-3 hodiny) vyjmeme z formy a nabarvíme akrylovými barvami tak, aby odlitek co nejvěrněji napodoboval podzimní plody.
  • Nakonec ještě jedna dobrá rada: silikonová forma je sice dražší, ale můžeme ji využít nejen na sádrové odlitky. Můžeme do ní odlévat třeba malá mýdla, svíčky a po důkladném umytí i různé dobroty - třeba čokoládu nebo želé.
Použít můžeme v podstatě cokoli, co najdeme v přírodě při nedělní vycházce. A pokud se do přírody nedostaneme, nemusíme si zoufat. Věnec si ozdobíme třeba sádrovými odlitky s podzimními motivy.

Co potřebujeme:

slámový korpus věnce, vázací drát, barevné listí, podzimní plody (žaludy, kaštany, šišky, suché květy a plody), jutovou stuhu, obarvené sádrové odlitky, lepicí pistoli.

1. Různobarevným listím začneme obalovat korpus věnce - vždy 3 až 4 listy utáhneme pomocí vázacího drátu (úplně stejně, jako když přivazujeme smrkové větvičky k vánočnímu věnci). Listím ale obalíme jen polovinu korpusu.
2. Druhou polovinu obtočíme jutovou stuhou a s lepicí pistolí ozdobíme podzimními dekoracemi - buď přírodními, nebo sádrovými.
3. Nakonec na věnec přivážeme silonový vlasec na zavěšení.


ZDROJ:SEZNAM.CZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama