Září 2010

Pečeme Adventí Kalendář

12. září 2010 v 11:26 | Jája |  Vánoce

Nugátový adventní kalendářNugátový adventní kalendář

Příprava: 30 minut + doba na ztuhnutí + 2-2,5 hodiny zdobení

Na nugátové bonbony: 
* 250 g lískových oříšků 
* 250 moučkového cukru 
* 250 g mléčné čokolády 
* 150 g hořké čokoládové polevy
Na ozdobu: 
* barevný marcipán 
* potravinové barvy v tubách 
* bílá cukrářská poleva, hotový výrobek 
* barevné cukrové kuličky (zdobení)
1. Lískové oříšky nasucho opražíme v pánvi nebo na plechu v rozpálené troubě a ještě teplé oloupeme a necháme vychladnout. Potom oříšky jemně umeleme a v míse utřeme a promícháme s prosátým jemným moučkovým cukrem. Mléčnou čokoládu nalámeme do misky a ve vodní lázni ji rozpustíme. Cukr s oříšky promícháme s rozpuštěnou čokoládou a směs rovnoměrně vlijeme na tác nebo plech s vyšším okrajem vyložený pečicím papírem, uhladíme a necháme ztuhnout.
2. Tuhý nugát rozkrájíme tenkým ostrým nožem na 49 stejně velkých čtverečků. Čokoládovou polevu rozpustíme ve vodní lázni. Kousky nugátu postupně namáčíme v čokoládové polevě a necháme na mřížce okapat a ztuhnout. Čokoládové bonbony potom tenkým pramínkem z bílé čokoládové polevy očíslujeme od 1 do 23 a zbylé prázdné bonbony ozdobíme podle obrázku barevnou mandlovou hmotou, bílou čokoládovou polevou, cukrovými barvami v tubách a cukrovými kuličkami.
Tip
Marcipán změkčíme a zvláčníme prohnětením v dlaních a potom ho na vále poprášeném moučkovým cukrem vyválíme na tenkou placku a tvořítky nebo ostrým nožem vykrájíme potřebné tvary. Pokud neseženete barevný marcipán, obarvěte bílou mandlovou hmotu pár kapkami potravinové barvy a pořádně prohněťte.

Vánoční stromeček ze sněhového cukrovíVánoční stromeček ze sněhového cukroví

Příprava: 45 minut + 75 minut pečení + doba na sušení a vychladnutí + 30 minut dokončení
Na 1 stromek
* 4 bílky 
* 220 g pískového cukru 
* 1 lžíce citronové šťávy
Na slepení: 
* různé druhy ovocných marmelád a zavařenin + moučkový cukr, příp. potravinářská barviva
1. Předehřejeme troubu na 150 stupňů. Bílky nalijeme do suché čisté mísy a vyšleháme na pevnější sníh. Postupně přidáme cukr a nakonec citronovou šťávu a šleháme, dokud není sníh krásně lesklý.
2. Plech vyložíme pečicím papírem a nakreslíme si na něj pět kružnic různých velikostí, od největší v průměru asi 15 com do nejmenší asi 5 cm. Největší kruh bude tvořit spodní patro stromečku. Sněhem naplníme cukrářský sáček s řezanou trubičkou a postupně nastříkáme po obvodu každé kružnice sněhové paprsky tak, aby se v širší části po obvodu dotýkaly a na koncích se zužovaly do špičky a tvořily tak sněhové hvězdice. Na špičku stromečku vytvoříme navíc jednu malou pusinku.
3. Plech vložíme do předehřáté trouby, zmírníme teplotu na 120 stupňů a pečeme asi 75 minut. Potom troubu vypneme a korpus necháme v troubě dosušit do úplného vychladnutí. Vychladlé sněhové hvězdice sloupneme z papíru.
4. Jednotlivá patra stromečku spojujeme vrstvou marmeládové pasty - tu připravíme hnětením zavařeniny s prosátým moučkovým cukrem. Cukr postupně přisypáváme a mícháme a třeme, dokud nevznikne hustší hladká hmota. Pastou vyplníme střed hvězdice tak, aby byla jednotlivá patra stromečku pár centimetrů od sebe, a na ni položíme další menší hvězdu. Na poslední patro přilepíme malou pusinku.
Tip 
Hmotu můžeme obarvit pár kapkami potravinářského barviva. Jednotlivá patra lze spojit různými druhy marmelád.

Skořicovo-pomerančový adventní kalendářSkořicovo-pomerančový adventní kalendář

Příprava: 45 minut + 30 minut pečení + doba na sušení a vychladnutí
Na 2-3 plechy
* 2 bílky 
* 120 g cukru jemný písek + 1 lžíce do sněhu 
* 1 lžíce mleté skořice 
* 120 g mletých loupaných mandlí 
* pomerančová kůra z 1/2 velkého pomeranče, nejlépe bio 
* hladká mouka a cukr moučka na vál 
* 2 lžíce krupicového cukru 
* bílá cukrářská poleva v tubě - hotový výrobek 
* zlaté tenké stužky
1. Z bílků ušleháme tuhý sníh, 4 lžíce si dáme stranou a promícháme je s lžící cukru. Do zbylého sněhu za stálého míchání vsypeme zbylý cukr, mletou skořici a mleté mandle a zpracujeme tužší těsto. Na vále poprášeném hladkou moukou a moučkovým cukrem z těsta vyválíme tenčí plát a tvořítky vypichujeme hvězdičky a srdíčka a přeneseme je na plech vyložený pečicím papírem. V každém kousku cukroví vypíchneme silnějším brčkem dírku na protažení stužky a povrch lehce potřeme zbylým sněhem.
2. Nadpočetné sušenky, které nepotřebujeme na adventní kalendář, navíc posypeme krupicovým cukrem. Pečeme, spíše sušíme, v mírně vyhřáté troubě při 140 stupních asi 30 minut, potom troubu vypneme a necháme v troubě dosušit. Sušenky stáhneme i s papírem z plechu, sušenky bez cukru na povrchu očíslujeme tenkým pramínkem cukrářské polevy, necháme zaschnout a navážeme na zlaté stužky.
Tip 
Ostatní sušenky uschováme v suchu, můžeme je později navázat na barevné stužky či zlatou nit a zdobit jimi vánoční stromeček.

Perníkový závěsPerníkový závěs

Příprava: 30 minut + doba na odpočinutí těsta + 15-20 minut pečení + as 1,5-2 hodiny dokončení
Na 1 plech
* 200 g cukru moučka 
* 1 vejce 
* 3 lžíce tekutého medu 
* 2 lžíce černé kávy nebo vody
* 1 lžíce rumu 
* 1 lžička mleté skořice 
* špetka tlučeného hřebíčku a nového koření 
* 280-300 g hladké mouky 
* 1/2 kypřicího prášku do perníku
Na zdobení: 
* 1 bílek 
* 1 lžíce rumu 
* 100-125 g cukru moučka 
* 1 lžička citronové šťávy 
* potravinářské barvy 
* cukrářské zdobení (cukrové kuličky) 
* 5 úzkých stužek na zavěšení asi 1,2 m dlouhých
1. V míse utřeme cukr, vejce, tekutý med, kávu nebo vodu, rum a koření. Přidáme prosátou mouku s kypřicím práškem a zaděláme těsto. Na pomoučeném vále důkladně vypracujeme, zabalíme do fólie a necháme do druhého dne odpočinout.
2. Velký plech vyložíme pečicím papírem, těsto rozválíme na plech a pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů dohněda. Potom stáhneme z plechu i s papírem, necháme chvíli zchladnout a ještě vlahý perník ostrým tvořítkem nebo nožem podle šablony vykrájíme. Vykrojíme 1 velkou hvězdu a malé ozdoby s vánočními motivy.
3. Perníčky propíchneme silnější jehlou v místech, kde chceme provléknout mašli, a necháme úplně vychladnout. Potom štětečkem potřeme povrch perníčků řidší bílou i obarvenou polevou a některé tvary posypeme cukrovými kuličkami či jiným cukrářským zdobením a necháme zaschnout.
4. Stužky pomocí silné jehly protáhneme nejdříve všemi cípy velké hvězdy, asi 15-20 cm nad hvězdou konce svážeme a uvážeme mašličku. Pod hvězdou uděláme ve stejné vzdálenosti na každé stužce uzlík, aby hvězda visela v rovině, a na volné konce stužek navážeme ozdobené malé perníčky.

Anýzové sušenky jako ozdobyAnýzové sušenky jako ozdoby

Příprava: 45 minut + doba na zaschnutí a odpočinutí těsta + 20 minut pečení + zdobení
Na asi 3-4 plechy
* 3 vejce + 2 žloutky 
* 280 g cukru moučka 
* 2 lžičky mletého anýzu 
* 280 g hladké mouky 
* špetka soli
Na zdobení: 
* bílé a barevné cukrové polevy v tubách nebo malinová poleva
1. Vejce, žloutky, cukr a anýz šleháme do husté pěny. Potom vmícháme do pěny prosátou mouku a těstem naplníme cukrářský sáček s užší trubičkou. Na plech vyložený pečicím papírem stříkáme srdíčka, kolečka a různé tvary o průměru zhruba 4 cm tak, aby nám zůstal otvor na provlečení šňůrky.
2. Necháme na plechu odpočinout do druhého dne, minimálně 12 hodin, a potom pečeme v troubě předehřáté na 140 stupňů asi 20 minut dorůžova. Upečené ozdoby sloupneme z papíru a necháme vychladnout. Potom zdobíme různými barevnými cukrovými polevami.
Tip
Na malinovou cukrovou polevu utřete 250 g cukru moučky se 3 lžícemi malinové šťávy a 2-3 lžícemi horké vody.

Vánoční závěs z kynutého těstaVánoční závěs z kynutého těsta
Příprava: 45 minut + 1,5-2 hodiny kynutí + asi 20-30 minut pečení
Na 2 menší srdce
* 15 g droždí 
* 25 g cukru krupice 
* 125 ml mléka 
* 250 g polohrubé mouky + trochu mouky na vál 
* sůl 
* 1 lžička citronové kůry 
* 1 lžička pomerančové kůry 
* 1 žloutek + 1 na potření 
* 50 g hery nebo másla 
* hrubý krystalový cukr na obalení 
* mašle a větvičky na ozdobu
1. Droždí utřeme s lžičkou cukru na kašičku, vmícháme lžíci mouky, asi 60 ml vlažného mléka, přikryjeme ubrouskem a necháme v teple vzejít kvásek.
2. Do mísy prosejeme mouku se špetkou soli, přidáme zbylý cukr, jemně nastrouhanou kůru z dobře omytých citrusů, vykynutý kvásek, žloutek, rozpuštěný vlahý tuk a podle potřeby přilijeme zbylé vlažné mléko. Zaděláme hladké nelepivé těsto a necháme v teple pod čistou utěrkou vykynout, dokud nezdvojnásobí svůj objem.
3. Vykynuté těsto propracujeme na pomoučeném vále, rozdělíme na 4 stejné díly a z každého dílu vyválíme tenčí dlouhé prameny (válečky) jako na pletení vánočky. Konce dvou pramenů stiskneme k sobě a zatočíme je do copu. Ze spleteného copu vytvarujeme srdce a konce spojíme na špičce. Stejně vytvarujeme i druhé srdce.
4. Přeneseme je na plech vyložený pečicím papírem a necháme znovu nakynout. Potom srdce potřeme vejcem a vložíme do trouby předehřáté na 200 stupňů, asi na 10 minut zapečeme, zmírníme teplotu na 160 stupňů a dopečeme dozlatova, případně zkusíme vpíchnutím špejle, jestli se těsto nelepí. Ještě horké obalíme v hrubém cukru a necháme vychladnout na mřížce.
Tip 
Před vložením do trouby srdce potřené vejcem posypte na ozdobu sezamovým semínkem, mandlemi apod.

Dobrůtky z Melounů

1. září 2010 v 21:11 | Jája |  Vaření
Palačinky s melounem, zmrzlinou a šlehačkou
Palačinky s melounem, zmrzlinou a šlehačkou

Suroviny: ½ litru mléka, 2 vejce, 200 g hladké mouky, špetka soli, tuk na opékání, smetana ke šlehání, bezpeckový španělský meloun Bouquet, vanilková zmrzlina
Postup V hrnku dobře rozkvedláme mléko s vejci a špetkou soli. Poté za stálého míchání postupně nasypeme mouku. Těsto naléváme na vymaštěnou pánvičku naběračkou a opékáme z obou stran.
V misce ušleháme šlehačku, z melounu vydloubeme kuličky a připravíme si zmrzlinu.
Před podáním potřeme palačinku šlehačkou, přidáme kuličky melounu a zmrzlinu. Můžeme pocukrovat.

Krabí salát s melounem a toastem

Krabí salát s melounem a toastem

Suroviny: 2 konzervy krabího masa (cca 350 g), 5 lžic majonézy, 50 g bílého jogurtu, 4 lžičky olivového oleje extra virgin, 4 lžičky limetové šťávy, 1 jarní cibulka, čerstvá petržel, sůl, mletý pepř, bezpeckový meloun BOUQUET, ledový salát, toastový chléb
PostupKrabí maso (nebo můžete použít krabí tyčinky) necháme okapat a mezitím připravíme zálivku.
V míse smícháme majonézu, jogurt, olivový olej, limetovou šťávu, jarní cibulku nakrájenou na jemno, nakrájenou petrželku, sůl a pepř. Jemně promícháme s krabím masem.
Meloun rozpůlíme, nakrájíme na klínky, které pak rozkrájíme na malé kostky.
Na talířek si připravíme ledového salátu, na něj kostky melounu a nakonec navršíme krabí salát. Ozdobíme snítkou petrželky. Je možno podávat s opečeným toastem.
  Vepřový steak s melounem

Vepřový steak s melounem

Suroviny: 600g vepřové krkovice, bezpeckový meloun, olivový olej, sůl, celý zelený pepř
 Postup: Maso propláchneme proudem studené vody a osušíme. Nakrájíme na plátky, posolíme a obalíme v podrceném zeleném pepři. Na pánvi rozehřejeme olej a steaky osmažíme z obou stran. Hotové steaky podáváme s kousky melounu

Meloun s parmskou šunkou

Meloun s parmskou šunkou


Suroviny:
4 plátky parmské šunky, čerstvě mletý pepř, parmazán na ozdobu, čtvrtka bezpeckového melounu
Postup:  Meloun rozkrojte na 4 klínky a z každého opatrně odkrojte slupku. Každý klínek melounu obtočte plátkem šunky a položte na servírovací talíř. Porce před podáváním posypte čerstvě namletým pepřem a ozdobte hoblinkami parmazánu.

Svěží letní salát z melounu

Svěží letní salát z melounu


Suroviny: mandarinky (i konzervované), ¼ kg červeného hroznového vína, ¼ bezpeckového melounu a další sezónní ovoce, 20 dkg sýru Roquefort, olivový olej

Postup: meloun, mandarinky (popřípadě další dostupné sezónní ovoce) nakrájíme na kostičky a přidáme kousky přepůleného hroznového vína.
Ovoce zakápneme olivovým olejem, promícháme a můžeme servírovat. Podáváme posypané sýrem Roquefort.

Dobrtůtky

1. září 2010 v 21:07 | Jája |  Vaření
Mlsná sklenka - (4 porce)
4 kelímky (520 g) jahodovo-vanilkových MAXI Lipánků, 20 ks dětských piškotů, 21 ks (270 g) jahod, máta na ozdobu
Mlsná sklenka
Připravte si skleničky a na dno nalámejte piškoty. Jahody (nebo jiné ovoce) omyjte, odstraňte zelené části a jednu si schovejte na ozdobu. Ostatní jahody nakrájejte na kousky a následně v misce rozmačkejte vidličkou. Vzniklou kaši pak dejte na piškoty do skleniček. Zakončete Lipánkem a dejte do lednice vychladit. Před podáváním ozdobte kouskem jahody a mátovými lístečky.

Piškotovo-krémová pyramida (4 porce)
3 kelímky (390 g) vanilkových MAXI Lipánků, 20 ks (140 g) cukrářských piškotů, 80 g broskve, 20 g čokoládové polevy lístky máty na ozdobu
Piškotovo-krémová pyramida
Lipánky dejte do misky a rozmíchejte. Cukrářské piškoty přelomte na polovinu. Každý kousek obalte krémem a postupně z nich na talířku vyskládejte pyramidu. Dolní řada čtyři kousky, druhá řada tři kousky, třetí řada dva a poslední řada jedna polovina obaleného piškotu. Dejte na chvíli do lednice. Před podáváním ozdobte kousky broskve a tekutou čokoládovou polevou.
Chladivý banánový koktejl (4 porce)
4 zralé banány, 100 g jahod, 200 ml vychlazené perlivé vody, 1 limetka, skořice
Ze 3 banánů, jahod a 100 ml vody umixujeme hustou směs a rozdělíme do sklenic (do půlky obsahu). Zbylý banán ušleháme se 100 ml vody a šťávou z limetky, doplníme poháry, posypeme skořicí a hned podáváme.
Oříškové pralinky
60 g dětských piškotů Opavia (půlka 120g balení), 100 g másla, 3 lžíce moučkového cukru, 1 lžíce kakaa, lískové ořechy (mandle), strouhaný kokos
Piškoty jemně nastrouháme, drť smícháme s máslem, cukrem i kakaem a zpracujeme na tužší těsto. Z něj pak lžičkou oddělujeme malé kousky, do každého dáme oříšek a vymodelujeme kuličku, již obalíme v kokosu.
Lehký ovocný salát (4 porce)
1 mandarinkový kompot, 175 g čerstvého sýra (nejlépe Philadelphia light), 350 g banánů, jablek a hroznového vína, 1 citrón, 8 lžic müsli
Z mandarinek scedíme šťávu, polovinu spojíme s čerstvým sýrem a vše napěníme elektrickým šlehačem. Banány, jablka i hrozny pokrájíme, stříkneme citrónovou šťávou a smícháme s měsíčky mandarinek. Na teflonové pánvi lehce nasucho orestujeme müsli a hned ochladíme. Ovocem i krémem střídavě naplníme čtyři poháry, ozdobíme opraženým müsli a podáváme.

Lesní smoothie (4 porce)
150 g mraženého lesního ovoce, 175 g čerstvého sýra, 400 ml mléka, 3 lžíce moučkového cukru
Všechny ingredience umixujeme a necháme vychladit.
Koktejlky
110 g dětských piškotů Opavia, 100 g másla, 80 g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, ovoce
Z másla a cukru umícháme krém, do části lze přidat kakao, strouhanou čokoládu, kokosovou moučku, drcené ovoce či marmeládu. Zdobicím sáčkem navršíme na každý piškot kopeček krému a ozdobíme kouskem ovoce, čokolády a kokosu. Koktejlky dáme do chladničky, aby krém ztuhl a piškoty zvláčněly.

Piškotová zmrzlina s nugátem (4 porce)
Dětské piškoty, 100 g měkkého tvarohu, 150 ml smetany na šlehání, 50 g nugátového krému, 60 g moučkového cukru
Piškoty co nejjemněji rozdrtíme, nugátový krém dáme ztuhnout do chladničky a hrubě nastrouháme. Tvaroh rozmícháme s cukrem, ušlehanou smetanou a polovinou piškotové drti. Ve zbytku obalíme připravený nugát a spojíme s 4/5 tvarohového krému. Pak jej navršíme na kolečka piškotů, zbytkem ozdobíme a vše zmrazíme.
Piškotové tiramisu (6-8 porcí)
180 g dětských piškotů, 2 žloutky, 4 lžíce cukru moučka, špetka soli, 300 g lučiny (jemného tvarohu), čokoláda na strouhání, 1 dl mléka, půl lžičky instantní kávy
Žloutky s cukrem utřeme do pěny, přidáme sůl i lučinu a rozmícháme. Piškoty krátce ponoříme do mléka s instantní kávou a vyskládáme je na prkénko. Naneseme na ně část krému, pokryjeme zbytkem namočených piškotů a vše uzavřeme vrstvou krému, který uhladíme nožem a posypeme strouhanou čokoládou. Tiramisu uložíme na 6 hodin do chladničky a před podáváním zarovnáme okraje nožem.
Princeznin dort
2 balíčky dlouhých piškotů Manner, 500 g jahod, 2 šlehačky po 150 g, 4 plátky želatiny, citrónová kůra
Dno dortové formy vyložíme dlouhými piškoty. Další rozpůlíme a obložíme její stěny. Otvor vyplníme krémem ušlehaným z jahod, smetany, namočené želatiny a jemně strouhané citrónové kůry. Dort dáme na pár hodin do chladu, ozdobíme kousky jahod a hned podáváme.
Haribo bowle
1 sáček zlatých a 1 sáček barevných medvídků Haribo, 2 l jablečné šťávy, 1 l minerálky
Všechny zlaté medvídky zalijeme jablečnou šťávou a necháme v pokojové teplotě rozležet 6-8 hodin. Pak je scedíme sítkem a přilijeme minerálku. Na závěr vsypeme do bowle barevné medvídky a nápoj vychladíme.